GÜMRÜK ÇEKİM EVRAKLARI

ÖNEMLİ BİLGİ

Şahıs adına kişisel kullanım için gelen ve yasaklı olmayan 150 Euro ve 30 kg limitine uygun gönderilerin işlemleri, firmalara numune amacıyla gelen gönderilerin başvuruları, Mahrecine iade ( eşyanın geldiği ülkeye geri iadesi ) ve gümrüklü aktarım işlemleri DHL Express tarafından yapılabilmektedir. Mahrecine iade işleminin gönderinin varışından itibaren azami 20 gün içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Bu seçenekler için DHL Express'ten talepte bulunacaksanız lütfen e-evrak sistemini kullanmayınız ve evraklarınızı elektronik ortamda oluşturmayınız. Evrakların alınması halinde, gönderi ile ilgili oluşacak maddi ve hukuki sorumluluk alıcıya ait olacaktır ve iade işlemleri tarafımızdan takip edilmeyecektir.

Orijinal evraklar ( ATR/EUR1/EUROMED, menşei şahadetnamesi, ihracatçı beyanı vb. ) bu sistemden temin edilememektedir. Bu evrakları evrak servisimizden almaya devam edebilirsiniz.For English Please Click Here

10 haneli DHL takip numarası girilmelidir.

Gönderinin alıcısı olan firma/şahıs adı girilmelidir.

Talepte bulunan kişinin adı soyadı girilmelidir.

Gümrük çekim evraklarının gönderilmesi istenen e-posta adresini giriniz.

Birden fazla mail adresi varsa lütfen mail adreslerini noktalı virgül ile ayırınız.

Kullanıcı Sözleşmesi

Firmamız/şahsım adına gelen ve sistemde görünen gönderinin gümrük çekim evrakları DHL Express Türkiye'den elektronik ortamda alınmıştır.Gümrük çekim evraklarını elektronik olarak alarak; bundan sonraki gümrük işlemleri sürecinin ve bu işlemler sırasında oluşabilecek hukuki sorumluluğun sadece tarafımıza ait olduğunu, ilgili gümrük işlemlerinde ihtiyaç duyulan evrak asıllarının (A.TR, ihracatçı beyanı, Menşe şehadetnamesi vb.) sonradan tespit edilmesi halinde, DHL Express evrak ofisinden tarafımızca teslim alınarak takibinin yapılacağını beyan ve kabul ederiz.

Sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum.


Bu sitede yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, DHL Express’in kayıtları esas alınır.
Gönderileriniz hakkında verilen bilgilerle ilgili sorularınız için 444 00 40 no’lu DHL Express Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Gümrük vergisi ödemelerinizi kredi kartı ile veya size mail/sms yoluyla iletilecek uygulama linki üzerinden online olarak güvenli bir şekilde
yapabilirsiniz. (İstanbul adresli gönderilerinizde nakit ödeme seçeneği de mevcuttur.)
Ardiye, terminal ve mesai ücretleri için hesap bilgilerimiz aşağıdadır. Ücret gönderimlerinde konşimento numarası yazılması zorunludur.


DHL Express Taşımacılık ve Tic. A.Ş.
Garanti Bankası, Bakırköy Kurumsal Şubesi, Şube Kodu: 382
Hesap No: 6298701, IBAN NO: TR36 0006 2000 3820 0006 2987 01

Terminal hizmetleri servisi faks no: 212 465 32 28 / 212 465 32 44
Ardiye ücretleri için faks no: 212 478 14 25
Antrepo mesai dilekçeleri için faks no: 212 478 14 24

DHL Express Websitesinden Ayrılıyorsunuz

Web sitemizden çıkış yaparak Özdemir Gümrük Müşavirliği’nin web uygulamasına yönlendirileceksiniz. Özdemir Gümrük Müşavirliği, DHL Express Türkiye’nin Dolaşım Belgesi hazırlığı ve gümrük onay süreci için anlaşmalı hizmet sağlayıcısıdır.

Devam etmeyi

Kabul Et

DHL Express Websitesinden Ayrılıyorsunuz

Web sitemizden çıkış yaparak Ticaret Bakanlığı'nın https://uygulama.gtb.gov.tr/Tara adresindeki Tarife Arama Motoru resmi sitesine yönlendirileceksiniz.

Devam etmeyi

Kabul Et